MerlinX 17 lat na polskim rynku,
ponad 100 touroperatorów.
Polski  Italiano  Român  Lietuvos
Dostawcy  |  RODO  |  O nas   |  Kontakt  |  Język:
Logowanie:

Aktualności

 

Wzmacniamy bezpieczeństwo witryny merlin.merlinx.pl


Witamy serdecznie,

już 25 maja br. zacznie obowiązywać Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO).
W związku z wcześniejszymi komunikatami chcielibyśmy poinformować, jakie zmiany przygotowaliśmy dla Agentów korzystających z naszego produktu VACATIONS CMS (VCMS) / VIBE. Proszę o uważne zapoznanie się z poniższymi punktami, gdyż nie każda zmiana będzie widoczna w VIBE.

Obowiązek Informacyjny - zmiana widoczna tylko w VCMS

Po uruchomieniu strony zostanie wyświetlone okno informacyjne z Polityką prywatności, w którym zostało opisane kto jest Administratorem danych osobowych oraz kto jest Inspektorem Ochrony Danych, o ile taka osoba została powołana. Dodatkowo też została umieszczona informacja do jakich celów zbierane są dane osobowe oraz o sposobie wycofania wyrażonej zgody, zmianie danych osobowych jak również o prawie do bycia zapomnianym. Dane Administratora należy wpisać w panelu VCMS w zakładce RODO-Sekcja administratora.

Agenci VIBE zmianę z obowiązkiem informacyjnym projektują we własnym zakresie:

Zgody na formularzu rezerwacyjnym - zmiana widoczna w VIBE oraz VCMS
Na formularzu rezerwacyjnym zostały dodane zgody, które po zaznaczeniu przez klienta będą widoczne w mailu potwierdzającym założenie rezerwacji/zgłoszenia. Po 25 maja br. na wszystkich stronach, które nie mają podpisanej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, na formularzu rezerwacyjnym będziemy pokazywać informację, aby klient skontaktował się z Biurem Podróży.

Formularz kontaktowy - zmiana widoczna w VIBE oraz VCMS
Moduł kontaktowy będzie posiadał dodatkową zgodę, która będzie widoczna w mailu wysłanym do Agenta. Na stronach Agentów, którzy nie będą mieli podpisanej umowy na powierzenie przetwarzania danych osobowych, na formularzu pojawi się informacja z prośbą o kontakt telefoniczny do Agenta.

Newsletter oraz link Unsubscribe - zmiana widoczna w VIBE oraz VCMS
W modułe "Newsletter" będzie widniała dodatkowa zgoda, która będzie widoczna w mailu wysłanym do Agenta. Dla agentów, którzy nie będą mieli podpisanej umowy na powierzenie przetwarzania danych osobowych, "Newsletter" będzie nieaktywny. Klienci otrzymujący maila ze strony będą posiadać w stopce link pozwalający wypisać się z listy "Newslettera". Agent po otrzymaniu takiego maila ma obowiązek wykasować dane osobowe tego klienta.

Szybki kontakt - zmiana widoczna w VIBE oraz VCMS
W modułe "Szybki kontakt" będzie widniała dodatkowa zgoda, która będzie widoczna w mailu wysłanym do Agenta. Na stronach Agentów, którzy nie będą mieli podpisanej umowy na powierzenie przetwarzania danych osobowych, na formularzu pojawi się informacja z prośbą o kontakt telefoniczny do Agenta.

Wasz MerlinX Service Center

 
Data dodania: 15 maj 2018r.
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
wstaw na FB