MerlinX 17 lat na polskim rynku,
ponad 100 touroperatorów.
Polski  Italiano  Român  Lietuvos
Dostawcy  |  RODO  |  O nas   |  Kontakt  |  Język:
Logowanie:

Aktualności

 

Wymogi unijnej dyrektywy w Vacations CMS


Drodzy Agenci,

Prezentujemy kolejną zmianę Vacations CMS związaną z nowymi przepisami dotyczącymi imprez turystycznych w Unii Europejskiej (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2302 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych).

Cel nowej dyrektywy:
uwzględnienie tzw. pakietów dynamicznych, które nie wchodziły do tej pory w jej zakres (różne formy imprez turystycznych i aranżowanych usług turystycznych oferowanych online).

Poinformuj klienta!
Wasz klient musi być poinformowany o swoich prawach przed dokonaniem rezerwacji.

Jak to zrobić przez portal VCMS?

Wpisz własny tekst informacyjny. "Ustawienia ogólne" zakładka "Teksty informacyjne".Dodaj checkbox i pole: "Tekst potwierdzenia".

W ten sposób Klient potwierdzi, że zapoznał się z nowymi przepisami.

Skorzystaj z gotowego szablonu.

Istnieje możliwość wstawienia gotowego tekstu dostosowanego do wszystkich organizatorów turystyki lub wpisania treści własnych warunków, ale warto najpierw ustalić z Operatorem odpowiednią treść.

Konfiguracja panelu pozwala na zdefiniowanie tekstów pod kątem typu imprezy np. imprezy pakietowe czy imprezy samolotowe, ale również per dany Organizator. Proponujemy wstawić poniższy tekst, który warto skonsultować z własnym prawnikiem ponieważ nie daje pełnej gwarancji prawnej.


Przykładowy tekst:Zaoferowane Państwu powiązane usługi turystyczne w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302 stanowią imprezę turystyczną. W związku z tym przysługują Państwu wszystkie prawa UE zastosowane do imprez turystycznych. Touroperator jest w pełni odpowiedzialny za zorganizowanie i zrealizowanie całego pakietu wakacji. Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, organizator turystyki posiada zabezpieczenie i ochronę przed bankructwem w celu zapewnienia wpłat, jeśli transport jest elementem imprezy turystycznej oraz zapewnienia powrotu do kraju w przypadku, gdyby Touroperator stał się niewypłacalny.

Więcej informacji na temat przysługujących głównych praw znajdą Państwo w dyrektywie UE 2015/2302 https://www.konsument.gov.pl/...


Zapraszamy do panelu Vacations CMS!

Wasz MerlinX Service Center

 
Data dodania: 09 sierpień 2018r.
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
wstaw na FB