MerlinX: Uzupełnienie danych do wystawienia faktury VAT dla Klienta

Drodzy Agenci!

W związku ze zmianami w prawie podatkowym, które weszły w życie 1 stycznia 2020 roku, wprowadziliśmy w naszym systemie możliwość przekazania danych bezpośrednio do Touroperatora w kwestii wygenerowania faktury VAT już na etapie składania rezerwacji. 

Funkcja ta znajduje się na samym dole formularza rezerwacyjnego w sekcji PŁATNIK. Poniżej danych klienta należy odpowiednio w polu “Generuj fakturę” wybrać jedną z dwóch opcji: TAK lub NIE.

Jeżeli Klient zdecyduje się na fakturę, Agent będzie miał możliwość wybrania czy ma być ona rozliczona na firmę czy na osobę prywatną. Na koniec pozostaje tylko uzupełnić informacje niezbędne do wystawienia faktury. Wprowadzone dane będą  widoczne w szczegółach rezerwacji w sekcji FAKTURA

UWAGA jest to decyzja ostateczna, której nie można zmienić! Sposób rozliczenia wycieczki musi zostać podjęty przed dokonaniem rezerwacji, a dane mogą być wprowadzone do systemu tylko jednorazowo. Prosimy o tym pamiętać!


Aktualnie funkcja FV dostępna jest dla poniższych Touroperatorów:

1. EXIM

2. Buksa Travel

3. Atlas Rejsy – ATLA

4. Atlas Rejsy Indywidualne 

Nieustannie pracujemy nad rozwojem funkcji i sukcesywnym włączaniu kolejnych operatorów wycieczek, którzy pojawią się już wkrótce. 

Wasz MerlinX Team