RODO

System rezerwacyjny MerlinX (B2B)

Jesteśmy na zaawansowanym etapie wdrażania i dostosowywania procedur do wymogów zapisanych w RODO. Nieustannie informujemy Was o wszystkich zmianach w MerlinX  związanych z tym zagadnieniem oraz wyjaśniamy ich zakres.

Kogo obowiązują nowe umowy związane z RODO?

W związku z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych nowa umowa do systemu nie jest wymagana. Wszystkie niezbędne zgody są zbierane na hasłach konsultanta/ekspedienta.

Zmiany dotyczą:

Agentów korzystających z funkcji pobierania danych Klientów do CRM lub pobierających listę rezerwacji do pliku csv. poprzez link „Eksportuj listę” – wymagana jest zgoda podpisana przez Touroperatora.

Agenci, którzy nie korzystają z funkcji pobierania danych do CRM, czyli swoich wewnętrznych systemów baz danych/klientów oraz nie korzystają z eksportu listy rezerwacji, nie muszą odsyłać zgody na eksport Listy Rezerwacji.

Pamiętajcie, że do systemu MerlinX po 25.05.2018 należy logować się na hasłach konsultanta. Logowanie anonimowe na hasłach administracyjnych będzie tylko pokazywać zakładkę ADMIN, bez możliwości przeglądania listy rezerwacji czy zakładania rezerwacji przez formularz rezerwacyjny.

Nowe pole w zakładce Admin – dodatkowe uprawnienia dla Ekspedientów.

Nowa zmiana dotyczy zakładki „Admin” i uprawnień „Ekspedienta”.

Dodaliśmy specjalne pole „Panel administracyjny” , w którym można ustawić dostęp ekspedienta do wszystkich uprawnień.

Wystarczy zalogować się jako Admin. W zakładce edycji Ekspedienta, w polu „Panel administracyjny”, wybrać:

  • Zezwolenie
  • Blokada

Można ustawić kilku ekspedientów z prawami administracyjnymi.